Rejestrator jazdy – jaki kupić?

Rynek kamer samochodowych w pewnym momencie przeżył gwałtowny wzrost popularności. Co za tym idzie namnożyła się liczba producentów. Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji przy wyborze rejestratora drogowego? Wiele kierowców sobie zadaje pytanie: po co mi właściwie kamera w samochodzie?

Odpowiedz dla jednych może być oczywista, dla drugich niekoniecznie. Pierwszym najważniejszym powodem jest posiadanie materiału dowodowego w przypadku kolizji. Tłumaczenia drugiego kierowcy, że to nasza wina często są bezpodstawne. Posiadając materiał z kamery możemy wiarygodnie przedstawić naszą własną wersję wydarzeń. Można także za pomocą kamery rejestrować przebieg trasy podczas urlopu.

W sieci można znaleźć wiele filmików przedstawiających ciąg trasy kierowców. Cyfrowe pamiątki z urlopu w takiej formie zawsze są na miarę złota. Dobrze jest też rejestrować kierowców, którzy notorycznie łamią prawo. Jak się okazuje policja bardzo chętnie wyłapuje takie nagrania, nawet jeśli pojawiają się one w sieci. Jednak umieszczanie nagrań w internecie może przysporzyć paru problemów. Jak się okazuje sama publikacja tablic rejestracyjnych jest nielegalna.

Kamerę powinna cechować wysoka jakość filmów, która nie tylko posłuży jako materiał dowodowy, ale też będzie pamiątką z wakacji. Jest wiele kamer, które są polecane przy wyborze. Jednym z takich urządzeń jest Xblitz p100 ze sklepu https://www.solve24.pl/xblitz-professional-p100-rejestrator-jazdy-kamera-samochodowa-p-596.html. Kamera posiada prędkość przesyłania 30 klatek na sekundę.

Uchwyt samochodowy pozwala na pewne umocowanie jej na przedniej szybie. Może być także wykorzystywana jako kamera internetowa. Posiada kilka przydatnych funkcji, które są ważne przy doborze każdego rejestratora. Podłączając go do gniazda zapalniczki tuż po przekręceniu stacyjki zaczyna się tryb nagrywania.

Przed zakupem rejestratora warto się zastanowić jakie wymagania mamy wobec urządzenia. Jeśli chcemy postawić na coś wysokiej jakości to z pewnością trochę będziemy musieli do niego dopłacić. Warto też wziąć pod uwagę, aby rejestrator był odporny na niską temperaturę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.