Wakacje na Majorce

Majorka jest piękną, a przy tym największą wyspą z archipelagu Balearów, w którego skład wchodzi. Jej powierzchnia zajmuje 3600 km² i zamieszkuje ją 846 000 mieszkańców. Stolicą tej wyspy jest Palma de Mallorca — jedno z największych turystycznych miast świata.

Słynie ono przede wszystkim ze swego wspaniałego nocnego życia — to idealne miejsce dla miłośników zabaw, dyskotek i klubów, ale jeśli przyjechaliśmy tu by odpocząć i zrelaksować się, to nic nie stoi nam na przeszkodzie — ta zabytkowa stolica ma wiele atrakcji turystycznych.

Jaka pogoda panuje na Majorce? Jest tam klimat śródziemnomorski, który cechuje się przede wszystkim upalnym i suchym latem, łagodną zimą z opadami deszczu. Najcieplej jest tam w sierpniu, a najzimniej — w styczniu.
Majorka prezentuje bardzo zaskakujący i różnorodny krajobraz. Wybierając się na zachód, czekają na nas malownicze góry i skaliste wybrzeża. Za to na wschodzie znajdują się gorące plaże i tajemnicze zatoczki.

Jest to miejsce idealne dla wszystkich turystów, którym może pochwalić się Hiszpania i zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżujących.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.